Рада спростила списання військового майна: ухвалено закон

«За» проголосував 321 депутат

Фото: ілюстративне

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт №12373 щодо удосконалення механізмів управління та списання військового майна. «За» проголосував 321 депутат

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Законопроєкт передбачає внесення змін до законів «Про правовий режим майна у Збройних Силах України», «Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та прирівняних до них осіб за шкоду, завдану державі», «Про Службу безпеки України».

Документом пропонується, щоб списання військового майна здійснювали командири частин і посадові особи органів військового управління відповідно до їх повноважень за порядком, визначеним Міноборони. Водночас планується виключити вимогу про списання за актами технічного стану й інспекторськими посвідченнями.

Проєктом пропонується дозволити списання військового майна (крім стрілецької зброї та нерухомості), що було витрачене, використане або стало непридатним під час воєнного стану, одним актом до 1 700 000 грн без додаткових погоджень, незалежно від номенклатури служби забезпечення. Командир частини має видати відповідний наказ за поданням комісії.

Згідно з документом, службове розслідування щодо причин знищення, втрати чи пошкодження майна може не призначатися у випадках, визначених законом. Якщо шкода завдана бойовими діями чи під час виконання бойового завдання, майно списується за єдиним актом без погодження (крім нерухомості). В акті має бути опис події та перелік майна, він складається комісією та подається на затвердження протягом 30 днів.

Водночас, якщо вартість майна перевищує 1 700 000 грн, акт має затверджувати командувач або керівник відповідного органу. Вони повинні прийняти рішення протягом 20 днів. У разі відмови має бути наведена причина та перелік недоліків, які потрібно усунути. Повторний розгляд не може тривати більш ніж 15 днів.

Крім того, пропонується передбачити, що розслідування не проводиться, коли шкода завдана діями противника або під час виконання бойового завдання.

Окремо передбачена передача військового майна, включно зі озброєнням і технікою, до сфери управління СБУ та доповнення закону нормою, яка зобов’язує СБУ здійснювати управління цим майном відповідно до своїх завдань.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що уряд спростив закупівлю дронів і засобів РЕБ для військових частин. Для укладання контракту відтепер не потрібен висновок експерта чи оцінка постачальників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS