ЄС виділяє майже 1 млрд євро на оборонні проекти – в них вперше бере участь Україна

До відібраних проектів увійшов український Small UAS, спрямований на розробку новітніх аеросистем із ШІ

фото DR

Європейська комісія інвестує 910 млн євро у 62 проекти в рамках програми Європейського оборонного фонду, в якій можуть брати участь не лише держави Євросоюзу та Норвегія, а й – вперше – Україна.

Джерело. Про це повідомила прес-служба Єврокомісії, на яку посилається DW.

Інвестиції спрямовані на усунення головних прогалин у європейському оборонному потенціалі, наприклад, у сферах мобільності військ та захисту від безпілотників.

Загалом на конкурс було подано майже 300 заявок. До відібраних проектів увійшов український Small UAS, спрямований на розробку новітніх аеросистем, керованих штучним інтелектом.

У проект Small UAS входять дві українські компанії як асоційовані партнери. Крім того, українські субпідрядники можуть бути додані під час підготовки грантової угоди, пояснили DW у Єврокомісії.

Дев'ять проектів присвячено створенню проривних технологій, зокрема, проект METASTEALTH, який розробляє стелс-матеріали нового покоління.

Серед інших прикладів – проект ENGRTII, який об'єднує понад 45 промислових компаній та наукових центрів для розробки європейського вертолітного апарату наступного покоління до 2030 року.

Ще один проект, EUROSWEEP, передбачає створення єдиної автономної європейської системи тралення мін.

Крім того, будуть профінансовані великі проекти в інших категоріях, таких як захист від зброї масового ураження, захист солдатів, підводна війна, а також сфери ШІ, квантові технології, кібернетики.

Крім цього, було відібрано засекречений проект із протидії гіперзвуковим плануючим літальним апаратам, його бюджет становитиме 78 млн євро.

«Відібрані пропозиції підтримують розвиток критично важливого потенціалу, наприклад, систем протиповітряної та протиракетної оборони та безпілотних літальних апаратів, які дозволять європейським збройним силам реагувати на загрози і захищати наших громадян, чи то шляхом зміцнення нашої колективної оборони або шляхом підтримки наших партнерів, таких як Україна, в їхніх зусиллях із захисту від іноземної агресії», – відзначив єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс.

Ці інвестиції Європейського оборонного фонду націлені на розвиток європейської оборонної промисловості відповідно до нового плану Єврокомісії з переозброєння до 2030 року.

З урахуванням нових виділених коштів, загальний обсяг фінансування ЄС спільних оборонних розробок з 2021 року перевищить 4 млрд євро.

Бекграунд. Нагадаємо, ми писали, що український безпілотник Shark зацікавив чеських військових під час випробувань.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS