Євросоюз запровадить санкції проти 100 російських танкерів та 50 осіб та компаній

Пропозиції Єврокомісії були розроблені швидше, ніж зазвичай, щоб продемонструвати, що країни блоку можуть домовитися між собою

фото DR

Понад 100 суден російського «тіньового флоту», а також понад 50 російських та пов'язаних з рф фізичних та юридичних осіб (включаючи п'ять китайських) будуть включені до нового, 17-го пакету санкцій проти москви.

Джерело. Про це йдеться в проекті Єврокомісії, повідомили дипломатичні джерела Reuters.

Нові заходи проти росії також передбачають посилення експортного контролю за товарами та технологіями, які можуть використовуватися російськими збройними силами.

Обмеження будуть введені проти 31 компанії, яка підтримує російську «оборонку» або бере участь у уникненні санкцій.

13 із них перебувають за межами Росії, повідомив один із співрозмовників.

Звільнення від санкцій до червня наступного року буде продовжено для російського нафтогазового проекту «Сахалін-2», розповіло одне з джерел. Причина – через його значущість для Японії.

Пропозиції Єврокомісії були розроблені швидше, ніж зазвичай, і без попередніх консультацій з державами-членами ЄС, зазначає агентство.

За словами європейського чиновника, метою пропозицій була демонстрація того, що блок «все ще може домовитися про щось проти росії» після неодноразових погроз вето з боку Угорщини.

Обговорення 17-го санкційного пакету стартують у середу.

Минулого тижня глав МЗС Франції Жан-Ноель Барро повідомив, що ЄС працює над черговим пакетом антиросійських санкцій у координації з владою США.

Він наголосив, що Європа підтримає зусилля Штатів щодо запровадження «нищівних» обмежень проти москви, які раніше анонсував сенатор Ліндсі Грем, у разі відмови кремля від мирного врегулювання в Україні.

У суботу джерела Reuters повідомили, що американські санкції торкнуться «Газпрому» і неназваних «великих компаній», що працюють з природними ресурсами, а також банківського сектора рф.

Як писав Bloomberg, у Трампа підготували варіанти економічного тиску на рф для припинення війни в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS