Мерц: «Війна не припиниться без подальшої участі Сполучених Штатів»

Європейці не зможуть замінити США в питанні збереження миру, наголосив німецький канцлер

фото AFP

Під час першої закордонної поїздки на посаді канцлера Німеччини Фрідріх Мерц обговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном питання мирного врегулювання в Україні.

Війна не може бути припинена «без подальших політичних зобов'язань Сполучених Штатів», заявив Мерц у середу, 7 травня, у Парижі, передає Deutsche Welle.

За його словами, європейці не можуть замінити роль США.

Серед іншого США повинні брати участь у забезпеченні гарантій під час укладання угоди про припинення вогню або мирного договору між Україною та росією, підкреслив Мерц.

За його словами, європейці готові зробити свій внесок у забезпечення мирного врегулювання в Україні, але в цьому мають брати участь і американці.

Президент США Дональд Трамп може розраховувати «на нашу повну підтримку, коли йдеться про те, щоб досягти припинення війни», зазначив глава нового уряду ФРН.

Як тільки сторони домовляться про припинення вогню, Німеччина готова брати участь у контролі за його дотриманням «під керівництвом та за участю США», заявив він.

Водночас він зазначив, що неможливо надати жодної інформації про обсяг гарантій безпеки, доки не буде погоджено постійне припинення вогню.

У майбутньому Берлін і Париж мають «ще ефективніше» координувати заходи щодо підтримки України, вважає він.

«Україна може й надалі покладатися на Німеччину та Францію у боротьбі з російською агресією», – запевнив він.

Мерц також повідомив, що «найближчими тижнями» відвідає Україну, наразі триває підготовка цього візиту.

У свою чергу Макрон наголосив на відповідальності Франції та Німеччини за безпеку в Європі.

«Вона полягає насамперед у нашій рішучій підтримці України перед російським агресором», – сказав він.

За словами французького президента, Франція та Німеччина створять Раду оборони та безпеки – вона регулярно зустрічатиметься, «щоб запропонувати оперативні рішення для наших спільних стратегічних викликів», заявив Макрон.

«Ми прискорюємо це стратегічне пробудження європейської оборони з березневого засідання Європейської Ради, і разом нам доведеться втілювати запропонований Єврокомісією план оперативно, мобілізувати приватне та державне фінансування в нашу європейську оборону», – сказав він.

Франко-німецьке оборонне партнерство також включатиме розробку нових видів озброєння, таких як бойові літаки та ракети далекого радіусу дії.

Наступний після Франції візит новообраний канцлер Німеччини здійснить у Польщу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS