НБУ затвердив методологію стрес-тестування банків у 2025 році: перевірять 21 банк

Тестування включатиме оцінку 4 ризиків

Фото: ілюстративне

Національний банк затвердив методологію стрес-тестування банків у 2025 році. Як повідомляється на сайті регулятора, тестування розпочнеться в червні й охопить 21 банк, на які припадає понад 90% активів банківської системи.

Про це йдеться на сайті регулятора.

У НБУ нагадали, що стрес-тестування є ключовим етапом оцінки стійкості банків. Цьогоріч воно відбуватиметься з використанням несприятливого макроекономічного сценарію – на відміну від попередньої оцінки 2023 року, яка базувалася лише на базовому прогнозі.

«Подальше пристосування банків до умов воєнного стану, зростання активності та обсягів балансів вимагає повнішої оцінки ризиків, – зазначили в Нацбанку. – Стрес-тест за негативним сценарієм дасть змогу оцінити здатність банків вистояти за умов гіпотетичної глибокої та затяжної кризи».

Згідно з методологією, у перший рік несприятливого сценарію передбачається падіння ВВП на 3,1%. Інші макроекономічні припущення можна переглянути на сайті НБУ.

Горизонт прогнозу становитиме традиційно три роки. Баланси банків у цей період будуть статичними – без змін у структурі чи обсягах активів, окрім тих, що зумовлені дією ризиків або переоцінками.

Тестування включатиме оцінку таких ризиків:

За результатами тестування для кожного банку буде визначено необхідний рівень достатності капіталу. У разі якщо фактичний рівень капіталу виявиться нижчим за розрахований, банк повинен буде розробити програму капіталізації або реструктуризації, що забезпечить відповідність вимогам.

Підсумки оцінки стійкості банків Національний банк оприлюднить наприкінці року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що кількість іноземної валюти в Україні зросла на 10%. На валютні рахунки уряду в НБУ надійшло $6 347,6 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS