Парламент Литви підтримав вихід із договору про протипіхотні міни на тлі занепокоєння через воєнну загрозу з боку рф.
Про це пише Reuters.
Голосування в парламенті щодо виходу з Оттавської конвенції, яка забороняє використання протипіхотних мін, відбулося сьогодні, 8 травня.
Як пише Reuters, наразі всі країни Європейського Союзу та НАТО, які межують з російською федерацією, йдеться про Литву, Латвію, Естонію, Польщу та Фінляндію, заявили про плани вийти з міжнародного договору через військову загрозу з російського боку.
«Після виходу з договору країни зможуть накопичувати і встановлювати протипіхотні міни через шість місяців після інформування інших членів договору і Організації Об'єднаних Націй про своє рішення», – додає Reuters
Міноборони Литви вже раніше наголошувало, що з моменту приєднання країни до держав – учасниць Оттавської конвенції ситуація з безпекою в регіоні суттєво погіршилася, а військова загроза для країн, що межують із росією, зросла. Тому, за оцінкою оборонного відомства, вихід із конвенції посилив би стримування росії та дозволив би армії підвищити ефективність контрмобілізаційних заходів на полі бою.
Денонсація конвенції набуде чинності через пів року після ухвалення рішення.
Зазначається, що 32 держави світу не є учасниками Оттавської конвенції, серед них – росія, США та Китай.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Польща, Литва, Латвія та Естонія мають намір вийти з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін.