Рада ухвалила за основу та в цілому ратифікацію Угоди про копалини між США та Україною. «За» проголосували 338 депутатів.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Згідно з документом, метою підписаної угоди є подальший розвиток економічного співробітництва між сторонами, зміцнення стратегічного партнерства для довгострокової відбудови та модернізації України.
Україна спрямовуватиме 50% доходів від нових ліцензій на природні ресурси до спеціального фонду, з якого гроші йтимуть до інвестиційного фонду. Для цього в державному бюджеті України створюють окремий фонд, з якого кошти передаватимуть до інвестиційного фонду.
США вноситимуть у фонд кошти, зокрема, тут можуть врахувати нову військову допомогу. Якщо після набуття чинності угодою уряд США надасть Україні нову військову допомогу, то внесок США в інвестиційний фонд збільшать на відповідну суму.
Основні напрями інвестицій – природні ресурси, зокрема видобуток корисних копалин та енергетика, а також інфраструктура.
Нагадаємо: раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про основні положення угоди США й України щодо надр. За його словами, створюється Інвестиційний фонд відбудови, яким на рівних умовах управлятимуть Україна та США.
Прем'єр розповів, що серед основних положень угоди зазначено такі:
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що 47% українців мають позитивні очікування від підписання угоди про надра. Водночас про скоріше негативні наслідки заявили 22% респондентів.