У ФДМУ пояснили затримку з продажем підсанкційних російських активів

В. о. голови Фонду держмайна заявила, що реалізацію Ocean Plaza, Демурінського ГЗК та МГЗ зупинили через борги й судові процеси, але приватизацію готують

Фото: Getty Images

Фонд державного майна України наразі не реалізував три великі активи, пов’язані з російськими олігархами. Йдеться про Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат, Миколаївський глиноземний завод і частку у ТРЦ Ocean Plaza.

Про це повідомляє в. о. голови ФДМУ Іванна Смачило.

Вона розповіла, що це сталося через наявність боргів і судові процеси. 

Зокрема, у випадку з Демурінським ГЗК держава окремо стягувала корпоративні права, активи й права вимоги за кредитами. За словами Смачило, проблема з реалізацією полягає в тому, що вартість цих кредитних боргів дорівнює вартості самого підприємства, тож продаж без розв'язання цього питання поставив би покупця у складне становище.

Схожа ситуація виникла також із ТРЦ Ocean Plaza: частка ФДМУ становить 66,65%, однак права вимоги за боргами підприємства на користь держави перевищують 9 млрд грн. Попри це об’єкт готують до приватизації, а сам ТРЦ вже почав виплачувати борг: за чотири місяці 2025 року у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії перераховано 1,4 млрд грн.

Щодо Миколаївського глиноземного заводу, в. о. голови ФДМУ зазначила, що актив роздроблено на сотні окремих об’єктів. Наразі Фонд працює над тим, щоб зібрати їх докупи та внести у статутний капітал підприємства.

У ФДМУ очікують, що у травні розпочнеться аукціон із продажу підсанкційного активу «Вінницяпобутхім» (ТМ «Вухастик»), який на відміну від інших надійшов до Фонду як цілісний пакет. Об’єкт оцінили в понад 301 млн грн.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Європа передасть заморожені російські гроші західним інвесторам. Йдеться майже про 3 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS