В Італії пояснили, чому більша частина італійських компаній продовжують працювати на росії

Італійські компанії, на відміну від німецьких та французьких, виходили з рф на інших умовах – без компенсації, пояснили в торговій палаті

фото DR

Після початку вторгнення рф в Україну 2022 року та запровадження масштабних санкцій проти росії 70% італійських компаній продовжили вести бізнес у країні.

Про це повідомив президент Італо-російської торгової палати (ІРТП) Вінченцо Трані в інтерв'ю РБК.

«Було дуже важко приймати рішення швидко, і багато італійських компаній намагалися не приймати його, а відкласти. Ті, хто вирішив залишитися, адаптувалися до нової реальності», – сказав він.

За словами Трані, свої російські підрозділи у 2022 році звернула кожна третя компанія з Італії, яка була присутня в країні. Італійський бізнес переважно працював у рф в аграрному секторі, у сфері обладнання, харчової промисловості, а також в автомобільній галузі.

За словами Трані, італійські компанії, на відміну від німецьких та французьких, виходили з рф на інших умовах – без компенсації, бо їхні інвестиції в росію не були забезпечені державною страховкою.

«Італійські компанії пішли без компенсації. Рішення про вихід із ринку могло дати жахливий ефект перед інвесторами та партнерами, тому більшість італійських компаній і вирішили залишитися», – пояснив керівник ІРТП.

Бекграунд. 27 березня італійський виробник побутової техніки Ariston першою із західних компаній оголосив про повернення до росії – він відновив контроль над своєю «дочкою» «Аристон Термо Русь». В Ariston наголосили, що продовжать роботу в рф, дотримуючись санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS