Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі.
Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
З російської неволі повернуто групу оборонців з категорії «важкопоранені і тяжкохворі», повідомили у штабі.
Додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, Військово-морських сил, Повітряних сил, Сил ТрО, Сил безпілотних систем, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.
Як зазначається в повідомленні, серед звільнених сьогодні є захисники Маріуполя, що перебували в полоні понад три роки. Усі визволені оборонці – чоловіки, представники рядового та сержантського складу.
Частину звільнених сьогодні українських воїнів вважали зниклими безвісти.
Загалом додому повертаються українці, що воювали на Донецькому, Херсонському, Харківському, Запорізькому та Луганському напрямках.
Звільнені з полону захисники пройдуть необхідний медичний огляд, їм буде надана допомога з фізичної та психологічної реабілітації, а також вони отримають усі належні виплати за весь час перебування в неволі, стверджують у штабі.
Уточнюється, що сьогоднішній обмін є частиною великого обміну в категоріях військовослужбовців віком до 25 років, а також важкопоранених і тяжкохворих.
Координаційний штаб продовжує роботу, і найближчим часом буде проведено наступний етап звільнення українських захисників.