У МАГАТЕ заявили, що центрифуги іранського Фордо більше не функціонують

Гроссі вважає, що удари США досягли мети щодо руйнування ядерних об'єктів Ірану

Фото: Getty Images

Центрифуги на іранському об'єкті зі збагачення урану Фордо перестали функціонувати після бомбардування, що здійснили Сполучені Штати.

Про це повідомляє агентство CNN, посилаючись на слова генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаеля Гроссі.

Він заявив, що агенція змогла зробити досить точні висновки щодо наслідків бомбардування на основі супутникових знімків і технічних характеристик об'єкта й використаної зброї.

«Враховуючи потужність цих бомб і технічні характеристики центрифуг, ми знаємо, що вони більше не працюють, просто через вібрацію, яка завдає серйозних фізичних пошкоджень», – наголосив Гроссі.

Гендиректор додав, що, можливо, США влучили саме в зал зі збагачення урану Фордо.

«Я дуже добре знаю цей завод, це мережа тунелів із різними видами діяльності. Те, що ми бачили на фотографіях, більш-менш відповідає залу збагачення, саме його вразили», – констатував він.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що конфлікт між Ізраїлем та Іраном повернув Китаю бажання відновити будівництво газопроводу з росії. КНР імпортує близько 30% ЗПГ з Катару та ОАЕ через Ормузьку протоку, яку Іран погрожував закрити, тому тепер Пекін шукає надійніших постачань.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS