Чеська торгово-експортна компанія Leseft International, яку очолюють росіяни, в обхід санкцій постачає дефіцитні вироби російським виробникам крилатих та балістичних ракет.
Про це повідомляють аналітики Trap Aggressor у статті для «Економічної правди».
Leseft постачає з країн Євросоюзу складну та подекуди підсанкційну продукцію в галузі металургії та машинобудівництва російській АТ «Русполимет» – ключовому постачальнику російських ракетобудівних підприємств.
Розташована в Остраві компанія фактично є посередником, який допомагає росії обходити міжнародні санкції.
Її генеральний директор Сеферян Лєв Ованєсовіч був або й досі є громадянином росії.
Згідно з митними даними, за час великої війни вона замовила продукції для «Русполимета» на понад $22 млн. Частина товарів постачалася на замовлення Leseft всупереч санкціям ЄС.
Яскравим прикладом посередництва є контракт із турецькою компанією Hps Muhendislik Makina Sanayi Ve Ticaret, 99% поставок якої у подальшому йшли до росії. Зокрема, серед HS-кодів постачань під обмеженнями були такі:
41221 – гідравлічні двигуни та мотори, лінійні “циліндри”;
841950 – теплообмінні агрегати;
848180 – прилади для труб, корпусів котлів, резервуарів, чанів;
848140 – клапани для труб, корпусів котлів, резервуарів, чанів;
850440 – статичні перетворювачі;
853650 – електричні вимикачі на напругу не більше 1000 В.
Через чеського посередника «Русполимету» також постачали продукцію компанії Євросоюзу та китайські бізнеси. Серед них швейцарська ENCE GmbH.
Через Leseft товари в рф експортує і німецька металургійна компанія SMS group GmbH, що досі має підприємства в росії, хоча стверджує, що вийшла з ринку.
АТ «Русполимет» виробляє конструкції із жаростійких сплавів, що є критичними у виробництві турбореактивних двигунів.
До акціонерного товариства входить низка компаній, загальний прибуток яких лише у 2022 році становив понад 13 млрд рублів. Серед топ-замовників цієї групи компаній великі ВПК-підприємства росії, що виготовляють озброєння.
При цьому у структурі Leseft International в 2013 році було створено дочірню компанію Kronatech Impex, директорами якої є українці Олег та Оксана Ярові. В Україні вони очолюють компанію «Аратта інвест», що виготовляє металургійну продукцію, у тому числі поковки – ковані вироби, з яких у подальшому фрезеруються складні металеві конструкції.
У відповіді на запит Trap Aggressor Олег Яровий не заперечив співпрацю з чеською компанією та підкреслив, що його українська компанія не володіє інформацією про господарські відносини між Leseft та АТ «Русполимет».
Бекграунд. Нагадаємо, у квітні Чехія після 60 років залежності офіційно припинила експорт російської нафти.
«Наша енергетична безпека тепер міцніша, оскільки наша попередня залежність від російської нафти робила нас вразливими», – наголосив прем’єр-міністр країни.