Мінсоцполітики має другий за розміром в Україні бюджет після Міноборони – він складає 420 млрд грн.
Про це повідомляє міністерка соціальної політики Оксана Жолнович на саміті International Invest Summit: Jazz Business 2025.
Міністерство застосовує капітал для різних програм. Одна з них – демографічна стратегія. Вона спрямована на різні вікові категорії. Жолнович зазначила, що Уряд хоче створити соціальні садки для дітей, які можуть бути створені на різних підприємствах. Це допоможе жінкам продовжувати працювати і забезпечить догляд за дітьми.
«Є ще багато сервісів, наприклад, для дітей з інвалідністю, денний догляд і розвиток, для тих, хто ніколи не виходили зі свого будинку і були відповідальні за батьків. Також Уряд підтримує зайнятості для людей пенсійного і передпенсійного віку», – повідомляє міністерка.
Також Жолнович зазначила, що з січня наступного року будуть доступні 2 види нових соціальних підприємств. Це підприємства з трудової інтеграції, яким буде допомагати держава за умови, що бізнес прийматиме на роботу людей з інвалідністю.
«До кінця року всі соціальні установи, які були по суті єдиними надавачами послуг для людей з інвалідністю, будуть перетворені в підприємства і товариства», – заявила Жолнович.
Міністерка розповіла, що відтепер ринок соцпослуг буде відкритий для недержавних надавачів. Станом на зараз, 80% контрактів Мінсоцполітики про надання послуг закуповується у громадських організацій та ФОПів. Усі надавачі соціальних послуг звільняються від сплати ПДФО.
Також Мінсоцполітики створив «Центри життєстійкості». Це місця, де надаються послуги раннього втручання і підтримки для тих родин, в кого народилась дитина з інвалідністю, послуги тимчасового відпочинку для людей з інвалідністю, проживання для внутрішньопереміщених осіб. Жолнович закликала бізнес долучатись до ініціативи та створювати в своїх громадах «Центри життєстійкості».
«Ви як бізнес можете долучитися, щоби облаштувати такий центр в вашій громаді, адже їх лише 300, а громад у нас 1500», – підсумувала Міністерка.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що «війна – це той ризик, з яким доведеться жити десятиліттями», – юрист. Окрім цього, Сергій Матвіїв назвав ще декілька факторів впливу на бізнес – ненадійні партнери, корупція та поява криміналітету.