Президент Чехії пояснив, яким бачить баланс сил у війні росії проти України

Петр Павел вважає, що брак людей у силах оборони Україна може компенсувати інноваційним підходом у виробництві озброєнь

Фото: Офіційний сайт президента України

В умовах обмеженого мобілізаційного ресурсу Україні потрібно спиратися на технологічну перевагу в боротьбі з агресією росії.

Про це президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв'ю «ВВС Україна».

«Ми, я маю на увазі західні країни, намагаємось надати Україні військову, фінансову й матеріальну підтримку. Але... ми не можемо надати живої сили. Це обмеження, яке має Україна на відміну від РФ, де набагато більше людей, які все ще хочуть воювати, при цьому там не цінують людське життя», – сказав чеський лідер.

Він вважає, що брак людей у силах оборони Україна може компенсувати інноваційним підходом у виробництві озброєнь.

«Україна сповнена рішучості боротися, але за обмеженої кількості населення не може мобілізувати стільки сил. Вона може досягти успіху лише за допомогою досконаліших технологій, інновацій, і саме цим вони й займаються. З нашою допомогою українці постійно збільшують виробництво зброї всередині країни. Вони вигадують нову тактику майже щодня», – сказав Павел, додавши, що, однак, і це не дозволить перемогти окупантів «швидко».

Павел не згоден із твердженнями, що росія за станом справ на фронті перемагає у війні. Зокрема, він вказав на те, що рф досягає повільних і незначних просувань ціною велетенських втрат.

Він підсумував, що західним союзникам у цій ситуації потрібно продовжувати військову підтримку України, але здобути перемогу у цій війні виключно на полі бою не є можливим.

«Набагато потужнішим інструментом є фінансові, економічні та інші заходи, які ми можемо застосовувати разом, Сполучені Штати та Європа. І я вважаю, що по обидва боки Атлантики, безперечно, зацікавлені у значно більшому економічному тиску на росію. Тому що це такий набір заходів, який не вбиває, але при цьому є дуже потужним. Думаю, що з урахуванням її нинішнього стану російська економіка не зможе витримувати економічний тиск довго. Тому рано чи пізно, якщо ці заходи будуть, у росії не буде іншого вибору, окрім як сісти за стіл переговорів і погодитися на те, що вона досі фактично відкидала», – резюмував  він.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що президент Чехії Петр Павел повідомив, що його країна профінансує реконструкцію та відновлення шести українських лікарень, які постраждали від російської агресії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS