Найбільший порт ЄС готується до війни з росією – FT

У Роттердамі почали резервувати місця для суден із вантажами НАТО та планувати військові навчання

Фото: flickr.com

Найбільший порт Європи готується до потенційної війни з росією, «резервуючи» місця для кораблів із військовими вантажами та плануючи, куди перенаправляти вантажі, якщо почнуться бойові дії.

Про це інформує Financial Times.

Директор адміністрації порту Роттердама Будевейн Сімонс зазначив ЗМІ, що порт координує свою підготовку із сусіднім Антверпеном стосовно того, як діяти в разі прибуття британських, американських і канадських транспортних засобів та вантажів.

За його словами, «не кожен термінал придатний для прийняття військових вантажів», але «якщо потрібно буде відправити великі обсяги військових вантажів», то у ЄС звернуться до Антверпена (Бельгія) або інших портів, «щоб вони взяли на себе частину потужностей, і навпаки».

Сімонс зауважив, що у Євросоюзі дедалі менше розглядатимуть один одного як конкурентів.

Такі заходи є частиною ширшої хвилі підготовки до потенційної війни: ЄС розробляє план переозброєння на суму до €800 млрд, намагаючись стати більш самодостатнім в обороні у відповідь на вимоги президента США Дональда Трампа та стримувати російську агресію, оскільки повномасштабне вторгнення рф в Україну триває вже четвертий рік, ідеться у статті. Нідерланди разом зі своїми союзниками по НАТО пообіцяли збільшити витрати на оборону до 5% ВВП, нагадує медіа. У травні Міністерство оборони Нідерландів оголосило, що Роттердам на вимогу НАТО повинен буде надати місце для прийняття декількох кораблів із військовими вантажами, зазначили журналісти.

Сімонс додав, що один або кілька кораблів із військовими вантажами будуть пришвартовані до причалу на кілька тижнів, чотири або п'ять разів на рік, хоча місце їх розташування може змінюватися.

Контейнерний термінал Роттердама – єдине місце, де порт може безпечно перевантажувати боєприпаси з одного корабля на інший, підкреслює видання. Там також кілька разів на рік відбуватимуться десантні військові навчання, пишуть автори матеріалу.

Порт і раніше працював із військовими вантажами, особливо активно під час війни в Перській затоці з 2003 року, але навіть у розпал холодної війни у Роттердамі не було спеціального причалу, наголошують у статті.

Порт Роттердама, який щорічно обробляє близько 436 млн тонн вантажів, втратив близько 8% вантажів, переважно нафти, після того, як ЄС запровадив санкції проти росії, звернуло увагу медіа. Антверпен обробляє 240 млн тонн вантажів на рік, що робить цей порт другим за величиною в ЄС.

Сімонс зазначив, що обидва порти також працюють разом над підвищенням «самодостатності» Європи.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що європейські країни не пускають у свої порти аварійне судно Ruby під прапором Мальти з російськими добривами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS