«Нежиттєзданий проект»: росія не змогла запустити в Індії виробництво гелікоптерів через санкції

Загальна вартість проекту оцінювалася у $1 млрд

фото DR

Спільне підприємство, створене Індією та росією для локалізації виробництва 200 гелікоптерів Ка-226Т, фактично заморожене.

Причиною стали санкції, введені проти росії у відповідь на війну в Україні, а також наслідки пандемії COVID-19, пише The Times of India, на яке посилається The Moscow Times.

Як зазначають в індійському Міноборони, санкційні обмеження зірвали постачання компонентів, а виробничий ланцюжок гелікоптерів занадто залежить від європейських постачальників.

«Пандемія та санкції вплинули на багато російських оборонних проектів, включаючи спільні програми. У поточному вигляді виробництво Ка-226Т не є життєздатним», – повідомило Times of India джерело в оборонному відомстві країни.

Міжурядову угоду про створення СП Indo-Russian Helicopters було підписано у 2016 році. Загальна вартість проекту оцінювалася у $1 млрд. Передбачалося, що 140 із 200 гелікоптерів буде зібрано в Індії на заводі державної Hindustan Aeronautics Limited (HAL).

У 2019 році тодішній міністр оборони Індії Раджнатх Сінгх заклав перший камінь майбутнього підприємства у місті Тумакуру, проте проект так і не стартував.

«Поки російська сторона не представить повністю локалізований і стійкий санкційно-виробничий план, ймовірність його відновлення вкрай мала», – додав співрозмовник Times of India.

На тлі заморожування проекту по гелікоптерам Індія розглядає можливість нової співпраці з росією в авіації. За даними Financial Express, Міністерство оборони Індії веде попередні переговори з низкою зарубіжних партнерів щодо придбання винищувачів п'ятого покоління як тимчасового рішення, поки країна реалізує власну програму середнього бойового літака, розраховану на найближчі 10 років.

Переговори активізувалися на тлі повідомлень про можливі поставки китайських винищувачів п'ятого покоління до Пакистану. Як стверджує Firstpost, російська пропозиція включає не лише постачання винищувачів Су-57, а й повну передачу технологій з можливістю локального виробництва на потужностях HAL у Нашику, де вже збираються Су-30 МКІ.

Бекграунд. Нагадаємо, у квітні стало відомо, що Індія купила французькі винищувачі Rafale на 7 млрд євро замість російських. Індійське Міноборони планує ними поступово замінити старіючий парк російських МіГ29-К.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS