Фон дер Ляєн закликала купувати українську зброю

Оскільки єдиними замовниками залишаються держава та фонди, українські виробники часто стикаються з проблемами

фото DR

Потужності з виробництва зброї в Україні зараз завантажені лише на 60%. На цьому наголосила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Вона закликала країни Євросоюзу закуповувати зброю безпосередньо в України, щоб підштовхнути військово-промисловий комплекс країни до нарощування обсягів виробництва.

Про це йшлося під час Римської конференції з відновлення України, повідомляє видання Sky TG24.

Глава Єврокомісії наголосила, що українські виробники мають сучасні, якісні системи озброєння, які можна швидко та недорого постачати.

«Це саме те, що потрібно країнам ЄС. Наші держави-члени можуть використовувати кредити SAFE, щоб напряму закуповувати в України. Це вигідно Європі, а для України – критично важливе джерело доходу та зміцнення оборонного сектору», – наголосила фон дер Ляєн.

Вона додала, що Євросоюз залишається непохитним у своїй підтримці України на всіх рівнях – військовому, фінансовому та політичному. «Ми завжди будемо поруч з Україною – стільки, скільки буде потрібно», – наголосила фон дер Ляєн.

Програма Євросоюзу SAFE (Security Action for Europe) спрямована на посилення обороноздатності Європи через інвестиції у виробництво зброї.

Програма передбачає мільярди євро пільгових кредитів, забезпечених бюджетом ЄС. Строк погашення кредиту – 45 років, пільговий період – 10 років.

Ініціативу SAFE було запропоновано Єврокомісією у березні 2025 року. За її умовами, держави-члени можуть звертатися до Єврокомісії по кредити на фінансування оборонних проєктів за умови, що не менше ніж 65% компонентів продукції мають походити з країн ЄС чи України.

Як пише видання «Мілітарний», після початку вторгнення рф у лютому 2022 року експорт військової продукції з України було заборонено з метою забезпечення власних потреб Збройних Сил.

В умовах коли єдиними замовниками залишаються держава та благодійні фонди, українські виробники часто стикаються з короткостроковими контрактами, відтермінованими платежами та відсутністю довгострокових гарантій, необхідних для закупівлі та тестування дорогих компонентів.

Тому, на думку видання, заклик фон дер Ляєн може стати поштовхом до зміни ситуації.

Бекграунд. Як повідомлялося, Німеччина та Норвегія готові оплатити Patriot для України. За словами Зеленського, діалог із Трампом щодо 10 систем ППО та ракет до них є позитивним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS