Німецький міністр оборони Борис Пісторіус хоче збільшити кількість підготовлених резервістів із 50 до 200 тисяч осіб. У разі війни резерв критично необхідний – він прикриває тили діючої армії та охороняє найважливіші об'єкти інфраструктури.
Однак ресурсів для його підготовки у Бундесверу вкрай не вистачає – у результаті охочі чекають на свою чергу на збори місяцями і навіть роками, пише BILD.
Один зі співрозмовників видання Торстен Ділленбург із Бонна відслужив на початку 2000-х років у ВПС як контрактник. Сім місяців тому він записався в резерв, але досі чекає на збори.
«Я все ще почуваюся зобов'язаним цьому суспільству і хочу дати йому щось натомість. Оскільки сімейна ситуація тепер це дозволяє, вирішив записатися в резерв», – каже Ділленбург.
Збори, в ході яких резервісти проходять спортивні тренування та вправляються у стрільбі, мають проводитися по 3-4 тижні щорічно. Співрозмовник BILD, однак, досі не отримав навіть своєї уніформи.
«Це дратує. Але я чую подібні історії і від інших», – каже він.
Німецька армія має й інші проблеми з резервом. Так, NDR повідомив у березні, що багато резервістів взагалі більше не значаться у базі даних Бундесверу.
Коли у 2011 році в часи уряду Ангели Меркель обов'язкову військову службу на заклик було скасовано, уряд також скасував окружні військкомати, а разом з ними знищили і записи адрес колишніх військовослужбовців. Це рішення мотивувалося захистом персональних даних.
Бекграунд. Нагадаємо, в червні екс-міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер закликав повернути обов’язкову службу в армії, визнавши, що колишня позиція була помилковою.