У Німеччини не вистачає ресурсів на підготовку резервістів

Міноборони країни хоче збільшити кількість підготовлених резервістів із 50 до 200 тисяч осіб, але це не так просто

фото DR

Німецький міністр оборони Борис Пісторіус хоче збільшити кількість підготовлених резервістів із 50 до 200 тисяч осіб. У разі війни резерв критично необхідний – він прикриває тили діючої армії та охороняє найважливіші об'єкти інфраструктури.

Однак ресурсів для його підготовки у Бундесверу вкрай не вистачає – у результаті охочі чекають на свою чергу на збори місяцями і навіть роками, пише BILD.

Один зі співрозмовників видання Торстен Ділленбург із Бонна відслужив на початку 2000-х років у ВПС як контрактник. Сім місяців тому він записався в резерв, але досі чекає на збори.

«Я все ще почуваюся зобов'язаним цьому суспільству і хочу дати йому щось натомість. Оскільки сімейна ситуація тепер це дозволяє, вирішив записатися в резерв», – каже Ділленбург.

Збори, в ході яких резервісти проходять спортивні тренування та вправляються у стрільбі, мають проводитися по 3-4 тижні щорічно. Співрозмовник BILD, однак, досі не отримав навіть своєї уніформи.

«Це дратує. Але я чую подібні історії і від інших», – каже він.

Німецька армія має й інші проблеми з резервом. Так, NDR повідомив у березні, що багато резервістів взагалі більше не значаться у базі даних Бундесверу.

Коли у 2011 році в часи уряду Ангели Меркель обов'язкову військову службу на заклик було скасовано, уряд також скасував окружні військкомати, а разом з ними знищили і записи адрес колишніх військовослужбовців. Це рішення мотивувалося захистом персональних даних.

Бекграунд. Нагадаємо, в червні екс-міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер закликав повернути обов’язкову службу в армії, визнавши, що колишня позиція була помилковою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS