На окупованих росією територіях жителям критично не вистачає води

Інфраструктура подачі води зруйнована майже повністю

фото DR

На окупованих росіянами територіях Донецької області посилився дефіцит води. Одна з найбільш гострих ситуацій склалася в Торезі Горлівського району, пише The Moscow Times з посиланням на місцеві тг-канали та графік місцевого підприємства «Вода Донбасу».

У центр міста вода подається раз на три дні на 8 годин. У селах справи ще гірші. Наприклад, у Пелагіївці, Червоній зірці, Зеленому гаї воду дають раз на шість днів на 1,5-3 години. А у селищах шахт «7-ВІС» та «Об'єднана» – раз на дев'ять днів на дві години.

Місцеві жителі скаржаться, що вода не доходить до тих, хто живе вище за перший поверх, через відсутність тиску.

«Багато мешканців, особливо висотних будинків, не один і не два місяці не отримують воду… Все це підігрівається і тим, що 1 липня зросли тарифи на воду. Тарифи зросли, а води як не було, так і немає», – пишуть користувачі.

«Донбас задихається без води. Незрозуміло чому про це так мало пишуть і говорять. Незрозуміло чому немає режиму НС. У федеральних ЗМІ взагалі мовчать», – пише Z-блогер Сергєй Колясніков.

«Літній сезон та спека знову загострюють хронічну проблему Донецька останніх років – нестачу води та перебої з каналізацією. Обстріли та руйнування інфраструктури стали для мешканців суворою реальністю», – констатує тг-канал «Рибарь».

Водопостачання Донецької області було порушено після вторгнення росії до України. Нестача води спостерігається більш ніж у 10 містах регіону – крім Тореза, серед них Донецьк, Макіївка, Ясинувата, Горлівка, Єнакієве, Дебальцеве, Кіровське, Жданівка, Шахтарськ, Сніжне.

Раніше вода сюди надходила через канал «Сіверський Донець – Донбас», фінальна ділянка якого йшла повз Бахмут на Часів Яр і огинала Горлівку. Інфраструктура каналу була повністю зруйнована через бої. Крім самої гідротехнічної споруди, треьа відновити шість зруйнованих водопідйомних насосних станцій.

У лютому 2022 року через російські обстріли в напрямку Торецька було знищено опори високовольтних ЛЕП під селищем Шуми, внаслідок чого електропостачання насосних станцій зупинилося. З того часу вода не подається ні в окуповані Горлівку та Донецьк, ні в український Торецьк, зазначало Радіо Свобода.

Щоб виправити ситуацію, російська влада вирішила провести водовід із річки Дон. Він був запущений в експлуатацію у травні 2023 року. Однак його максимальна потужність становить 3,5 кубометри на секунду або 288 тисяч кубометрів на добу. Для порівняння «Сіверський Донець – Донбас» перекачував 43 кубометри на секунду або майже 4 млн кубометрів на добу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS