Німеччина першою серед інших країн заявила, що готова купувати американське озброєння для України, в першу чергу зенітно-ракетні комплекси Patriot, і передавати їх Києву.
Після оголошення Дональда Трампа про те, що європейські країни купуватимуть американську зброю для Україні, агентство AFP зібрало коментарі країн, які виявляли готовність це робити.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте напередодні, крім Німеччини, називав серед потенційних покупців інших членів НАТО в Європі та Північній Америці: Канаду, Норвегію, Велику Британію.
У вівторок до них приєдналися Данія, Швеція та Нідерланди.
Данія «абсолютно готова» фінансово брати участь у схемі.
«Нам потрібно опрацювати деталі», – цитує AFP міністра закордонних справ країни Ларса Лекке Расмуссена.
Міністр МЗС Нідерландів Каспар Вельдкамп також заявив, що його країна розглядає потенційну участь у схемі, «схиляючись до позитивного рішення».
Міністр оборони Швеції Паль Йонсон у письмовій заяві для AFP також заявив, що Стокгольм «внесе свій вклад».
Тим часом прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що його країна не братиме участі у схемі, цитує його сайт publico.cz.
«Чехія зосереджена на інших проектах та шляхах допомоги Україні, наприклад на ініціативі з боєприпасів», – сказав Фіала, маючи на увазі схему, в рамках якої Чехія збирає кошти, знаходить у всьому світі постачальників артилерійських снарядів, купує їх та передає Україні.
Бекграунд. Як повідомлялося, NYT стверджує, що більшість зі зброї, яку Трамп пообіцяв Україні, вже готова і знаходиться на складах.