Зеленський підписав закон про множинне громадянство для українців

Однак такого права будуть позбавлені ті, хто мають паспорт росії, а також громадяни держав, які голосували проти України в ООН

фото Офіційний сайт президента України

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що підписав нещодавно ухвалений Верховною Радою закон про множинне громадянство, який дозволяє українцям за певних умов одночасно мати паспорти двох і більше країн.

«Завдяки множинному громадянству ми зможемо створити більше реальних юридичних засад для єдності всього нашого великого народу – мільйонів українців на всіх континентах, а також тих представників інших народів, які пов'язали свою долю з Україною», – написав Зеленський у своїх соцмережах.

Ухвалений закон передбачає, що множинність громадянства допускається у чітко визначених випадках.

Наприклад, якщо українська дитина одночасно набуває громадянство за правом народження або отримує внаслідок усиновлення її іноземцями.

Також йдеться про автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок шлюбу з іноземцем.

Множинне громадянство дозволяється, якщо українець, який досяг повноліття, автоматично отримав громадянство іншої країни або отримав його у спрощеному порядку.

Крім того, на множинне громадянство мають право українці, які отримали паспорти держав, які включені до спеціального списку. Громадяни цих держав, у свою чергу, зможуть набувати громадянства України у спрощеному порядку.

Але такого права не мають громадяни, які мають паспорт росії, тобто держави-агресора чи держави-окупанта.

Його також буде позбавлено громадян держав, які не визнають територіальну цілісність та суверенітет України, зокрема, голосували проти Резолюції Генасамблеї ООН «Про територіальну цілісність України» від 27 березня 2014 року №68/262.

Проти голосували 11 країн: росія, Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Зімбабве, Венесуела.

В найближчі два місяці Кабінет міністрів має скласти перелік країн, громадяни яких мають право на спрощене оформлення українського громадянства.

Це відбуватиметься шляхом подачі спеціальної декларації, у якій іноземець визнає себе громадянином України і має право зберегти своє перше громадянство.

Йтиметься про представників 30-40 країн. Передусім це громадяни членів Євросоюзу, Японії, Британії, Ізраїлю, а також держав, де є велика українська діаспора – США, Канади, Австралії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS