росія суттєво наростила виробництво ударних безпілотників типу Shahed і до листопада зможе атакувати Україну хвилями по 2000 дронів за один раз, пише американський Інститут вивчення війни (ISW).
Аналітики підрахували, що влітку кількість дронів-камікадзе, що запускаються росією ночами, збільшувалася на 31% щомісяця.
Рекордна атака була зафіксована в ніч на 9 липня і включала 728 безпілотників. З січня до травня показник рідко перевищував 200 БПЛА.
Якщо нинішня тенденція збережеться, то російські військові зможуть частіше завдавати масованих ударів по Україні, пишуть аналітики.
Навряд чи в них вийде запускати по 2000 дронів щодня – проте потужність атак буде суттєво вищою за ту, яка була восени 2024 року, коли використовувалося приблизно 2000 дронів на місяць, зазначають в ISW.
Напередодні про прагнення росії наростити виробництво Shahed заявив генерал-майор бундесверу Крістіан Фройдінг, який координує допомогу Україні у Німеччині. Він зазначив, що зараз армія Путіна здатна кожні 3–5 днів запускати Україною до 700–800 безпілотників та десятки ракет.
«Їхня мета – мати можливість одночасно задіяти 2000 дронів», – додав Фройдінг.
Фройдинг наголошував, що проти такої кількості дронів немає сенсу покладатися на дорогі західні системи перехоплення, – потрібні засоби протидії за дві, три, чотири тисячі євро. Для порівняння, вартість американського комплексу Patriot становить $1,1 млрд, а однієї ракети для нього $4 млн.
Україна зараз використовує багаторівневу систему протиповітряної оборони проти хвиль Shahed, включаючи ракети повітряного базування та класу «земля-повітря», мобільні вогневі групи, які збивають безпілотники з кулеметів. Також стає популярним місцевий перехоплювач Sting.
20 липня телеканал російського Міноборони «Звезда» показав репортаж про роботу заводу дронів у Татарстані. У сюжеті йшлося про те, що ударні безпілотники типу Shahed, які отримали російську назву «Герань», виробляються на підприємстві «тисячами». Збирають їх переважно дев'ятикласники та студенти місцевого коледжу «Алабуга Политех».