Три високопоставлені керівники з американських IT-гігантів – директор із продуктів OpenAI Кевін Вейл, технічний директор Meta Ендрю Босворт і технічний директор Palantir Шьям Санкар – вступили до армії США.
Топменеджери стали підполковниками в новому підрозділі Detachment201 («Загін 201», або Корпус інноваційних розробок), який покликаний прискорити впровадження передових ІТ-технологій у Збройні сили.
Аналогічне звання дістав радник Thinking Machines Lab, колишній директор із досліджень OpenAI Боб МакГрю.
Усі четверо склали присягу під час урочистої церемонії на військовій базі Майєр-Хендерсон Холл в Арлінгтоні. Перед цим вони пройшли базову військову підготовку.
Завданням топменеджерів стане консультування Збройних сил із питань застосування новітніх технологій у потенційних конфліктах майбутнього, а також робота над проєктами з трансформації армії (Army Transformation Initiative). Ця програма передбачає фокус на таких технологіях, як штучний інтелект, дрони, робототехніка й управління даними.
«Нам відчайдушно потрібні їхні [топменеджерів IT-гігантів] навички. Ми не можемо висловити словами, наскільки вдячні їм за те, що вони пішли на такий ризик, щоб прийти та спробувати побудувати це разом із нами», – заявив міністр армії США Деніел Дрісколл.
Техдиректор Palantir Шьям Санкар заявив, що створення технологічного підрозділу було необхідним у зв'язку з геополітичними змінами, коли війни в Європі та на Близькому Сході, а також загроза початку бойових дій у Тихому океані «привернули увагу нації та спровокували мобілізацію».
«Десять років тому було неможливо, щоб стільки техногігантів відкрито співпрацювали зі Збройними силами США», – зазначив Санкар.
Він звернув увагу на нові способи ведення війни, зокрема впровадження пейджерів, що вибухають, і запуски дронів «з вантажних контейнерів». За його словами, ці атаки «доводять, що технології знову змінили поле бою» і що Збройні сили США «мають змінюватися разом із ними».
Бекграунд. Зі свого боку засновниця Green Flag Ventures стверджує, що Захід проігнорував роль України в технологічній революції дронів. Технології в Україні розвиваються з неймовірною швидкістю, а США, Європа та НАТО – дуже повільні у своїх діях, наголошує вона.