Від початку повномасштабної війни СБУ викрила 207 агентів російських спецслужб, які збирали інформацію про Сили оборони та військові обʼєкти України. 52 з них були чинними військовослужбовцями.
Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.
За даними пресслужби, 44 зрадників уже засудили на строк від 12 до 15 років.
Так, 15 років тюрми отримав екскомандир підрозділу Сил спеціальних операцій ЗСУ, який «зливав» окупантам плани бойових операцій українських спецпризначенців у тилу ворога. Служба безпеки затримала його восени 2024 року.
Загалом у 2025 році військова контррозвідка СБУ ліквідувала три ворожі агентурні мережі. Зокрема, на Запоріжжі в серпні цього року викрили агентурну мережу російської спецслужби, до якої входив мобілізований і настоятель місцевого храму УПЦ МП. Вони наводили російські авіабомби на локації Сил оборони та вербували нових кандидатів до ворожого осередку.
На Одещині затримали чотирьох агентів ФСБ разом із резидентом (старшим агентом) групи. Вони коригували повітряні атаки по складах зі зброєю, боєприпасами та амуніцією українських військ.
На Львівщині затримали 38-річну інформаторку, яка готувала координати для ракетно-дронових атак рф по аеродромах із бойовими гелікоптерами ЗСУ.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що СБУ викрила в Запоріжжі священника московського патріархату, який створив мережу агентів із проросійських прихожан. Один з агентів проник у військо й передавав дані про розміщення, чисельність та озброєння ЗСУ на Запорізькому напрямку.