Правоохоронці викрили на Черкащині схему розкрадання державного газу на 251 млн грн

Учасники оборудки незаконно «викачали» з державної ГТС понад 10,5 млн кубометрів природного газу

Фото: СБУ

Служба безпеки України та слідчі Національної поліції викрили масштабну схему привласнення палива з газотранспортної системи (ГТС) України – протягом лютого – червня 2023 року фігуранти вкрали державного газу на 251 млн 174 тис. грн.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

«Як встановило розслідування, до організації оборудки причетний ексочільник місцевої приватної компанії у сфері газопостачання, який тоді перебував на посаді голови правління цього підприємства», – йдеться в повідомленні.

Ще на початку повномасштабної війни комерційна структура фігуранта закуповувала «блакитне» паливо в державного постачальника для покриття власних виробничих втрат. На початку 2023 року держпідприємство припинило співпрацю з приватною компанією через її заборгованість за придбану сировину. Втім замість того, щоб сплатити борги державному постачальнику й укласти з ним нову угоду, комерсанти здійснили несанкціонований відбір газу з державної «труби» ГТС, – зазначає СБУ.

«Щоб виправдати злочин, ділки прикривалися «винятковими обставинами» та продовжували здійснювати відбір природного газу для покриття потреб компанії. При цьому отримані прибутки розподіляли між собою. У такий спосіб учасники оборудки незаконно «викачали» з державної ГТС понад 10,5 млн кубометрів природного газу», – йдеться в повідомленні.

Під час обшуків за місцем проживання фігуранта виявлено документацію, телефони та комп’ютерну техніку з доказами «схеми».

Наразі правоохоронці повідомили екскерівнику приватної компанії про підозру за ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України (зловживання повноваженнями, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, використання всупереч інтересам юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки).

Зловмиснику загрожує до 6 років тюрми. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх учасників оборудки.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Служба безпеки України затримала на Кіровоградщині російського агента, який передав росіянам координати для повітряної атаки рф на обласний центр 28 липня цього року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS