Російські найманці з приватної військової компанії (ПВК) «Вагнер», яку визнано міжнародною терористичною організацією, не допомогли владі Малі боротися з джихадистами.
Про це повідомила Служба зовнішньої розвідки (СЗР) України.
«ПВК «Вагнер» зазнає краху в Малі, де близько 2000 її бойовиків не змогли поліпшити безпеку чи отримати контроль над ресурсами, як у Центральноафриканській Республіці. Замість боротьби з джихадистами найманці увійшли в конфлікт із малійською армією й лише підвищили градус насильства», – йдеться в повідомленні.
Події, які відбуваються в Малі, в СЗР України назвали «провалом російських найманців».
Українські розвідники зазначили, що керівник малійської хунти Ассіма Гоіта, який захопив владу 2021 року, очікував від москви, що вагнерівці виконуватимуть накази малійського командування й ефективно воюватимуть проти джихадистів, але натомість вплив останніх у регіоні посилився, а 80% смертей у регіоні спричинили не вони, а місцева армія та найманці.
«Тактика росіян – терор проти простих малійців – виявилася неефективною: населення відмовляється співпрацювати з ними. Відносини між російськими найманцями та малійськими військовими помітно погіршуються: зафіксовано непокору наказам, крадіжки техніки й відверті прояви расизму. Напруженість вилилася в серпневі репресії проти десятків офіцерів, незгодних із методами ПВК», – пояснили в СЗР.
У розвідці наголосили, що Малі не отримало контролю над золотими рудниками та іншими корисними копалинами, як це росіянам вдалося в Судані та ЦАР.
«Гоіта відкинув вимоги москви та почав шукати альтернативних партнерів для забезпечення допомоги у сфері безпеки та угод з видобутку корисних копалин», – повідомили в українській розвідці.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що спецпідрозділ ГУР «Примари» провів чергову операцію у Криму, знищивши одразу кілька ключових систем російської ППО та зв’язку, серед яких комплекс С-400.