Представник Міністерства внутрішніх справ України підтвердив Українській службі ВВС, що під час недільного масованого обстрілу Києва в будівлю Кабінету міністрів влучила російська крилата ракета «Іскандер».
Спочатку повідомлялося, що офіс уряду України був пошкоджений внаслідок влучання російського безпілотника типу «шахед».
Однак у понеділок посол ЄС в Україні Катарина Матернова, а також українські ЗМІ повідомили, що це була ракета, бойова частина якої не вибухнула.
«За попередньою інформацією, це був «Іскандер». Тип має встановити експертиза, – повідомили ВВС у МВС України. – Найімовірніше, це була крилата ракета. Її ціллю був саме урядовий квартал».
Матернова, яка у понеділок побувала на місці удару разом із групою інших послів, опублікувала у своїх соцмережах фотографії двигуна ракети, виявлені у будівлі Кабміну.
Повітряні сили ЗСУ повідомляли, що під час масованого обстрілу України в ніч проти 7 вересня росія використала 9 крилатих ракет «Іскандер», чотири з яких вдалося збити.
За даними видання Defense Express, крилата ракета 9М727 – одна з трьох, призначених для ракетного комплексу «Іскандер». Такі ракети активно використовуються під час обстрілів українських міст.
Київська міська адміністрація повідомляла про понад 10 локацій, де було зафіксовано пошкодження. У Києві загинули троє людей, у тому числі 32-річна жінка та її двомісячна дитина, які перебували в частково зруйнованій житловій багатоповерхівці.