AKIS в Україні: аграрії матимуть єдиний онлайн-доступ до знань та інновацій

Система дозволить об’єднати науку, дорадчі служби та фермерів у національну і європейську мережу

Фото: ілюстративне

Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України спільно з фінансованим ЄС проєктом EU4SmallFarms провели діалог щодо впровадження Системи сільськогосподарських знань та інновацій (AKIS).

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Під час заходу учасникам продемонстрували прототип національного вебпорталу AKIS, який забезпечить аграріям, дорадникам і науковцям персоналізований доступ до професійних знань та стане дискусійною платформою.

У зустрічі взяли участь заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Денис Башлик, представники обласних департаментів агропромислового розвитку, наукових установ, дорадчих служб, фермерських асоціацій і Всеукраїнської асоціації громад.

Зазначається, що ключовим елементом системи стане інтеграція порталу AKIS із Державним аграрним реєстром (ДАР), що дозволить користуватися його функціоналом без додаткової реєстрації.

«Державний аграрний реєстр став єдиною точкою входу для отримання державної підтримки та сервісів. Так само AKIS має стати єдиною точкою входу для здобуття практичних знань, які допомагатимуть розвиватися сільським територіям та фермерам і ставати більш заможними. Наше завдання – напрацювати довіру до цієї системи, щоб вона стала практичною та дійсно корисною для виробників», – зазначив Башлик.

На семінарі також обговорили напрями розбудови системи, що ляжуть в основу національного плану AKIS. Серед них:

«AKIS – це ключовий рушій інновацій у сільському господарстві ЄС. Включення AKIS в аграрну політику є дуже позитивним кроком для України. Це забезпечить українським фермерам доступ до знань та інновацій, необхідних для підвищення конкурентоспроможності й відповідності європейським стандартам», – наголосив керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Джузеппе Арістей.

Окрему увагу приділили питанню подолання розриву між наукою та практикою й перетворенню AKIS на реальний інструмент для фермерів і громад. Крім того, обговорили важливість цифрових інструментів у процесі впровадження.

Довідково.

Система AKIS є юридично встановленим компонентом Спільної аграрної політики (САП) ЄС і вимагає від кожної держави-члена створення національного плану. Для України її розвиток узгоджується з Національною стратегією розвитку сільського господарства та сільських територій до 2030 року, яка передбачає пріоритети щодо конкурентоспроможності, інновацій, цифровізації та ефективного обміну знаннями.

Розвиток системи AKIS в Україні та створення пов’язаного вебпорталу здійснюється за підтримки фінансованого Європейським Союзом проєкту EU4SmallFarms, що реалізується компанією NIRAS.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Мінекономіки поновило приймання заявок від агропідприємств на критичність. Подання здійснюється онлайн – через Державний аграрний реєстр (ДАР).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS