російський уряд вніс французький автоконцерн Renault SAS до списку санкцій на тлі повідомлень про можливе виробництво компанією дронів для України. Про це йдеться в постанові, опублікованій на офіційному порталі правової інформації. Документ передбачає заходи у відповідь «у зв'язку з недружніми діями» деяких іноземних держав.
Серед таких заходів – заборона фігурантам списку на вчинення угод, включаючи зовнішньоторговельні контракти, обмеження на виконання вже укладених угод, заборона на проведення платежів, а також операції з цінними паперами.
Renault прийшла до росії на початку 1990-х років. У 1992–1993 роках концерн відкрив перший офіс, а 1998-го підписав угоду з москвою про створення спільного підприємства «Автофрамос». До 2005 року на його базі було створено завод повного циклу.
Потім Renault поетапно збільшила свою частку в підприємстві до 100%, а 2014 року воно було перейменовано на ЗАТ «Рено россия».
У квітні 2022-го, після початку російського вторгнення в Україну, автоконцерн, який займав майже 30% російського авторинку, ухвалив рішення віддати свої підприємства в росії державі за символічну ціну в один рубль, отримавши при цьому опціон на 6 років із можливістю викупу свого бізнесу в країні.
Після виходу компанії московський завод «Рено россия» перепрофілювали на автомобільний завод «Москвич», де почали збирати під радянським брендом копії китайських машин із закуплених у Пекіні комплектів.
У червні 2025 року з'явилися повідомлення, що Renault може розпочати виробництво дронів в Україні, із пропозицією про це до концерну звернулося Міноборони Франції. У самій компанії стверджували, що рішення ще не ухвалено.
Віце-прем'єр рф Денис Мантуров заявив, що можлива реалізація таких планів стане «недружньою дією» щодо росії та попередив, що це також стане перешкодою для повернення Renault до росії.