Європейські енергетичні компанії продовжують демонструвати впевнене зростання – індекс STOXX Utilities зріс на 0,6% у середу, продовживши рекордне ралі, що триває вже 14 днів поспіль.
Про це повідомляє Reuters.
Це – найдовша серія зростання з березня 1998 року, коли сектор показав 15-денне безперервне піднесення. Позитивні настрої інвесторів у секторі зумовлені різким зростанням попиту на електроенергію, що пов’язане з активним розвитком дата-центрів для штучного інтелекту та електрифікацією транспорту й промисловості.
Додатковим стимулом стали очікування, що ставки запозичень у регіоні залишатимуться стабільними, що особливо важливо для чутливого до відсоткових коливань енергетичного сектору. З початку року індекс STOXX Utilities зріс майже на 24%, поступаючись лише банківському сектору, який залишається лідером серед європейських галузей.
Аналітик Анджело Меда, керівник напрямку акцій інвестиційної компанії Banor SIM у Мілані, зазначив, що поточне зростання є результатом поєднання кількох чинників – зокрема, інтересу до теми електрифікації, розвитку дата-центрів, переходу інвесторів до більш стабільних секторів на тлі економічної невизначеності, а також ознак контрольованої інфляції в Європі, що зменшує ризик підвищення ставок. Серед головних бенефіціарів середи – Redeia, United Utilities та EDP Renovaveis, акції яких додали найбільше за день.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Ціни на нафту зростають другий день поспіль на тлі санкційних ризиків і сподівань на торгову угоду між США та Китаєм. Після падіння до п’ятимісячного мінімуму ринок відновлюється завдяки побоюванням щодо перебоїв із постачанням і зростанню попиту з боку США.