Нідерланди оголосили про виділення 10 млн євро на проєкт щодо правосуддя та на підтримку реформи Бюро економічної безпеки України (БЕБ), повідомив міністр закордонних справ Королівства Нідерланди Давід ван Веел під час візиту до Києва.
«В IDLO я оголосив про виділення 9 млн євро на проєкт «Відновлення гідності та справедливості в Україні». За допомогою цього внеску ми підтримуємо переслідування міжнародних злочинів в Україні через національну систему правосуддя. Це має вирішальне значення для притягнення до відповідальності», – написав він у соцмережі Х.
Ван Веел наголосив, що Нідерланди прагнуть сприяти інтеграції України до Євросоюзу, тому нададуть 1 млн євро на підтримку реформи Бюро економічної безпеки України (БЕБ), яке є ключовим органом у боротьбі з корупцією.
«Сьогодні ми також оголосили про виділення 1 млн євро на підтримку реформи Бюро економічної безпеки України, яке стоїть на чолі боротьби України з корупцією», – повідомив міністр.
Проєкт «Відновлення гідності та справедливості в Україні» реалізується за участю Міжнародної організації з розвитку права (IDLO) і спрямований на посилення спроможності української правової системи в розслідуванні та судовому переслідуванні воєнних злочинів.
Також напередодні повідомлялося, що Нідерланди нададуть Україні $30 млн на терміновий ремонт енергетичної інфраструктури.