Зеленський підписав нові санкції проти рф

Президент також анонсував нові санкції РНБО проти російських суб'єктів, пропагандистів і колаборантів

Фото: Володимир Зеленський / Telegram

Президент України Володимир Зеленський повідомив про нові санкційні рішення – синхронізацію Україною 19-го пакету санкцій ЄС проти рф, нові санкції проти російських субʼєктів, які працюють на видобуток ресурсів в Арктиці, а також анонсував нові рішення РНБО проти російського воєнного виробництва, пропагандистів і колаборантів і відповідь на російські санкції проти премʼєр-міністра України й інших наших урядовців.

Про це глава держави повідомив у Telegram.

«Підписав кілька нових санкційних рішень. Продовжуємо синхронізацію санкцій партнерів в українській юрисдикції, і відсьогодні набуває чинності в Україні 19-й пакет санкцій Євросоюзу проти росії за цю війну» – повідомив Зеленський.

За словами президента, іде робота також і над поширенням санкцій Євросоюзу в юрисдикціях інших європейських країн поза межами ЄС.

«Це сильний пакет. Діє, зокрема, проти експорту російських ресурсів і схем постачання в росію електронних компонентів, і загальний вплив на обмеження російських заробітків від 19-го пакету оцінюється щонайменше в десятки мільярдів євро щорічно», – зазначив Зеленський.

«Застосовуємо й наші нові санкції проти російських субʼєктів, які працюють на видобуток ресурсів в Арктиці і завдяки цьому – на фінансування російської здатності воювати. Вже знаємо, що цей наш санкційний крок буде продовжений партнерами через врахування наших пропозицій у їхніх санкційних пакетах. Дякую всім, хто допомагає», – додав президент.

Також глава держави повідомив, що «доручив готувати нові рішення РНБО України за відповідними поданнями щодо субʼєктів у сфері російської пропаганди та воєнного виробництва, а також проти колаборантів»

«Буде наша санкційна відповідь і на російські санкції проти премʼєр-міністра України й інших наших урядовців. Звісно, російські санкції, на відміну від санкцій світу, не створюють реальних проблем, але в час, коли разом із нами більшість світу намагається зробити все можливе для завершення цієї війни, будь-які російські ескалації, зокрема пропагандистські, заслуговують на належну та відчутну відповідь. росія повинна закінчити цю війну, яку вона сама почала й затягує, і потрібні конкретні кроки щодо цього та змістовна дипломатія. Інші сценарії означатимуть для росії збільшення тиску на всіх, хто має там значення. Слава Україні!» – підсумував Зеленський.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що cанкції проти росії з боку Євросоюзу впроваджуються успішно, але є певний регрес щодо запровадження санкцій проти оточення путіна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS