Європарламент запускає оборонну програму EDIP

Бюджет програми — 1,5 млрд євро на 2025–2027 роки. З них 300 млн євро підуть для інструменту підтримки України

Фото: DR

Європейський парламент ухвалив закон, який запроваджує першу в історії ЄС «Європейську програму оборонної промисловості» (EDIP). У програмі передбачено 300 млн євро на підтримку української оборонки.

Про це йдеться на сайті Європарламенту.

Документ було ухвалено 457 голосами «за» при 148 – «проти» та 33 таких, що утрималися. Тепер його повинні ухвалити та імплементувати національні парламенти.

«Закон, прийнятий у вівторок, покликаний зміцнити оборонну промисловість ЄС, сприяти спільним європейським оборонним закупівлям, нарощувати виробництво оборонної продукції та посилити підтримку України», – зазначається в повідомленні.

Перша в історії ЄС Європейська програма оборонної промисловості (EDIP) спрямована на зміцнення оборонно-технологічної та промислової бази, а також на підвищення оборонного потенціалу. Бюджет програми становить 1,5 млрд євро, з яких 300 млн буде спрямовано на підтримку оборонної промисловості України. Ще 150 млн піде до спеціально створеного Фонду для прискорення трансформації ланцюга постачання оборонної продукції (інструмент FAST).

Також передбачено інші варіанти фінансування програми, зокрема через програми SAFE та RRF. При цьому вартість компонентів оборонної продукції, які походять не з країн ЄС, не може перевищувати 35% від загальної вартості виробу.

Україна окрім 300 млн євро отримає також можливість брати участь у спільних оборонних програмах країн ЄС. У спільних програмах повинні брати участь не менше ніж чотири країни: однією зі сторін можемо стати ми. Також буде створено спеціальний «Інструмент підтримки України», призначений для допомоги в модернізації українського ОПК та інтеграції його до європейського оборонпрому.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що американський план мирного врегулювання українського конфлікту з 28 пунктів, опублікований 21 листопада та підтриманий Вашингтоном, частково спирається на пропозиції з документа, який росія передала адміністрації Трампа в жовтні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS