За повідомленням Bloomberg, Індія імовірно уклала угоду приблизно на $2 млрд з росією – для оренди атомного ударного підводного човна. Цей крок – частина амбіційної програми модернізації індійського флоту.
Човен планують орендувати на 10 років, і за даними видання, постачання субмарини відбутися впродовж найближчих 1–2 років.
Угода передбачає також повне технічне обслуговування та підтримку протягом терміну оренди.
Угода стала можливою після врегулювання цінових розбіжностей, які багато років блокували підписання контракту, розповіли в Bloomberg, посилаючись на власні джерела.
За умовами контракту човен не може використовуватися у бойових діях і служитиме виключно як навчальна та тренувальна платформа.
Водночас уряд Індії, через офіційний орган (Press Information Bureau, PIB), заявив, що нової угоди не було підписано – оренда субмарини нібито базується на старому контракті 2019 року.
За словами PIB, раніше укладена угода вже існує, просто постачання затримувалося, і новий графік передбачає доставку човна у 2028 році.
У будь-якому разі – навіть повідомлення про потенціал такої угоди викликає занепокоєння у контексті глобальної безпеки та міжнародної реакції на співпрацю з росією після її вторгнення в Україну, зазначає видання.