Протягом 2025 року зафіксовано 6540 випадків застосування росією на фронті небезпечних хімічних речовин.
Про це повідомляє пресслужба Сил підтримки Збройних Сил України.
За даними пресслужби, найбільша кількість хімічних атак проти військових Сил оборони росіянами була здійснена у квітні 2025 року – 894 випадки. Переважно ворог застосовує газові гранати типу К-51 та РГ-ВО, споряджені хімічними речовинами CS і CN.
Ці гранати належать до засобів боротьби із заворушеннями, а речовини CS і CN не належать до переліку бойових отруйних речовин смертельної дії. Але в бойових умовах їх застосування є незаконним і небезпечним, адже спрямоване на тимчасове виведення військовослужбовців із ладу. Це порушує норми міжнародного права та створює загрозу життю і здоров`ю військових.
Ці хімічні речовини, за даними пресслужби, викликають сильне подразнення слизових оболонок очей і дихальних шляхів, сльозотечу, кашель, задуху, дезорієнтацію та тимчасову втрату боєздатності.
Загалом за весь період збройної агресії росії проти України задокументовано майже 12 000 випадків застосування небезпечних хімічних речовин.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ворог атакував Україну 160 безпілотниками. Сили ППО знешкодили 108 повітряних цілей.