Mercedes-Benz ще більше відстає від BMW за продажами електромобілів. Минулого року німецький автовиробник реалізував 168 800 повністю електричних автомобілів – на 9% менше, ніж у 2024 році. Натомість BMW наростив продажі електрокарів на 3,6% до 442 072 одиниць.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
За даними агентства, розбіжні тенденції продажів підкреслюють виклики для головного виконавчого директора Mercedes Оли Калленіуса, який прагне довести спроможність компанії конкурувати в переході на електромобілі.
Наступний рік стане випробуванням стратегії Калленіуса щодо просування Mercedes у преміумсегмент. Компанія стикається з розширенням китайських автовиробників і нестабільними споживчими настроями в Азії та Європі.
Попри деякі успіхи 2025 року, зокрема рекордні продажі позашляховика G-класу, Mercedes бореться з американськими тарифами й посиленням конкуренції з боку китайських виробників, які активно просуваються в сегмент розкішних автомобілів.
У агентстві зазначили, що загальні продажі автомобілів Mercedes у 2025 році впали на 9% до 1,8 мільйона – один із найслабших річних показників компанії за останні роки. Постачання в Китаї скоротилися на 19% через зростання вітчизняних брендів.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні у 2025 році вдвічі зросла кількість електромобілів. За рік український автопарк поповнили понад 110 тисяч авто з нульовими викидами, а грудневі реєстрації зросли у 8,6 раза.