Очільник найбільшої залізничної профспілки Британії засвітився на проросійському мітингу на Донбасі – розслідування

У 2025 році з’їзд профспілки ухвалив резолюцію із закликом до уряду Британії припинити фінансову підтримку України

Едді Демпсі на Донбасі, 2015-й рік
фото telegraph.co.uk

Генеральний секретар найбільшої залізничної профспілки Великої Британії RMT Едді Демпсі у 2015 році брав участь у проросійських акціях на окупованій території сходу України, скандував гасла російською мовою та позував із комуністичною символікою.

Про це йдеться в розслідуванні, опублікованому The Telegraph 16 січня.

Згідно з відеозаписами та фотографіями, Демпсі під час поїздки до міста Алчевськ тримав червоний прапор Комуністичної партії, фотографувався біля пам’ятника Леніну та скандував російською мовою: «Разом ми непереможні» і «Донбас – могила фашизму».

Матеріали також фіксують його участь у так званому «антифашистському» заході, організованому Луганською комуністичною партією від імені російського бойового угруповання «Призрак».

Демпсі відвідав окуповані території через рік після початку російської агресії проти України. Згодом він називав цю поїздку частиною «гуманітарного конвою».

За даними розслідування, поїздку організував засновник «Призрака» Алєксєй Мозговой, який загинув через два тижні після зустрічі. За інформацією The Telegraph, він був ліквідований російськими спецслужбами через недостатню лояльність до москви.

Під час заходу Демпсі носив футболку з гербом так званої «Новоросії». Кадри від травня 2015 року також показують, що він прибув у складі групи приблизно зі 100 активістів разом з італійським ультралівим гуртом Banda Bassotti, учасників якого пізніше розшукували українські правоохоронці за антитерористичним законодавством.

В одному з дописів у Facebook музиканти тоді писали: «Ми знаємо, що атака на Новоросію – це атака на росію та її народ».

На відео, знятих бойовиками «Призрака», видно, як Демпсі знімає промови Мозгового, де той закликає до повалення української влади та перехід під російський контроль.

Пізніше Демпсі опублікував у виданні Morning Star статтю з похвальними згадками про Мозгового – матеріал згодом був видалений.

Мозговой, за даними журналістів, присягав на вірність Ігорю Гіркіну (Стрєлкову), засудженому заочно у справі про збиття рейсу MH17.

Скандал спалахнув на тлі критики самої профспілки RMT: у 2025 році її з’їзд ухвалив резолюцію із закликом до уряду Великої Британії припинити фінансову підтримку України.

У відповідь речник RMT заявив, що Демпсі є «послідовним антифашистом», а його поїздка нібито була пов’язана з трагедією в Одесі 2014 року. Також у профспілці наголосили, що «містер Демпсі ніколи не підтримував російське вторгнення та неодноразово закликав до мирного врегулювання конфлікту».

Едді Демпсі був обраний генеральним секретарем RMT у березні 2025 року. Профспілка налічує понад 83 тис. членів у транспортному секторі Британії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS