росіяни активізували інформаційну операцію довкола ситуації з енергетикою в Україні. Тиск пропаганди посилився на тлі переговорів в Абу-Дабі.
Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.
Системний моніторинг інфопростору підтверджує різке зростання активності ворожих мереж – як автоматизованих ботів, так і координованих груп, що ведуть реальні люди. Для цього росія використовує псевдорегіональні канали та спільноти, які імітують місцеві новинні ресурси. Частина таких каналів зосередилася виключно на темі енергетики.
За даними ЦПД, центральний наратив кампанії – перекладання відповідальності на українську владу за наслідки російських ударів.
Паралельно російська пропаганда нав'язує думку, що нібито поступки з боку України на переговорах можуть розв'язати проблему з електропостачанням, перетворюючи гуманітраний шантаж у політичний тиск на українську владу.
Також ворог намагається дискредитувати зусилля місцевої влади, рятувальників і волонтерів із ліквідації гуманітарних наслідків атак. Продовжується кампанія проти Пунктів незламності: їх намагаються представити як неефективні або навіть небезпечні, щоб підірвати довіру населення.
На цьому тлі активізувалися відомі російські пропагандисти, які публічно виправдовують удари по обʼєктах української енергетики. Вони відкрито визнають, що метою рф є створення гуманітарної катастрофи, бо це нібито єдиний спосіб «примусити Україну до миру».
Бекграунд. Раніше Mind писав, що реальні показники економіки рф суперечать заявам пропагандистів.