20 лютого Польща виходить з Оттавської конвенції, яка забороняє використання, зберігання, виробництво й передавання протипіхотних мін.
Про це повідомило «Польське радіо».
Рішення ухвалили для посилення оборони країни, зазначили в ЗМІ. Уже найближчим часом Польща зможе масово виробляти та зберігати протипіхотні міни.
Заступниця голови парламентської комісії національної оборони Йоанна Клюзік-Ростковська сказала ЗМІ, що вважає це правильним кроком. Вона додала, що український досвід показав, наскільки важливо мати такі можливості.
Клюзік-Ростковська нагадала, що на початку повномасштабного вторгнення Україна використала майже 3 млн протипіхотних мін на кордоні, що суттєво затримало просування армії рф. За її словами, у разі будь-якого конфлікту протипіхотні міни однаково з'явилися б на польській території.
«Питання лише в тому, чи були б це російські міни, чи також власні», – додала вона.
Про масштаби й місця зберігання протипіхотних мін зараз говорити зарано, заявила депутатка. За її словами, надзвичайно важливим є також належне навчання персоналу.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Польща намагається нарощувати випуск власної зброї на тлі зміни зовнішньополітичного курсу США та війни рф проти України.