На ремонт доріг в Україні після зими необхідно 52 млрд гривень.
Про це президент України Володимир Зеленський і прем'єр України Юлія Свириденко заявилина брифінгу.
«Сьогодні гостре питання – це дороги. Сьогодні ми отримали відповідь, зрозуміла цифра. Уряд буде працювати, цифра не маленька. Потрібно для ремонту 52 млрд грн на сьогодні», – розповів глава держави.
За його словами, всі розуміють джерела фінансування для ремонту доріг. Глава держави висловив сподівання на плідну співпрацю між урядом і нардепами.
Також Зеленський уточнив, що відновлення відбуватиметься у два етапи – до червня і потім до жовтня. Особлива увага – міжнародним трасам.
Зі свого боку прем'єрка Юлія Свириденко розповіла, що частину грошей на ремонт – 12,6 млрд гривень – візьмуть із програми Мінрозвитку, яка була передбачена держбюджетом.
Також є кошти, які Кабмін готовий виділити з резервного фонду. Це буде щонайменше 10 млрд гривень. При цьому, за словами глави уряду, на ремонт прифронтових доріг гроші виділять із бюджету Міноборони.
«Ми затверджуємо перелік пріоритетних доріг разом із Міноборони, Генштабом, і МОЗ, тому що ці дороги – це евакуаційні дороги. І тому, власне, цей перелік узгоджений, і ми готові рухатися», – сказала вона.
Прем'єрка додала, що вчора, 4 березня, уряд ухвалював протокольні рішення про виділення перших 3 млрд гривень. Надалі виділяти кошти будуть у міру необхідності. Завдання – закінчити ремонт у максимально швидкі терміни.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко провела нараду щодо ремонту автомобільних доріг за участі віце-премʼєр-міністра з питань відновлення України Олексія Кулеби та голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергія Сухомлина.