Українська DefenceTech-компанія Swarmer різко зросла в ціні в перший день торгів після первинного публічного розміщення акцій у США. Після дебюту на Nasdaq 17 березня акції компанії піднялися в кілька разів, а її ринкова капіталізація перевищила $400 млн, пише United24 Media.
Swarmer стала першою українською компанією, яка вийшла на Nasdaq через IPO, а також першим українським оборонним бізнесом, що провів публічне розміщення акцій.
Компанія була заснована у 2023 році Сергієм Купрієнком та Алексом Фінком. Її основний продукт – програмне забезпечення для одночасного керування роями дронів.
Рішення компанії передбачає координацію різних типів безпілотників – від розвідувальних до FPV – з перспективою управління майже сотнею апаратів одночасно.
Під час IPO Swarmer продала 3 млн акцій по $5 за штуку і залучила $15 млн. Уже на старті торгів ціна піднялася вище $10, до завершення сесії зросла до $31, а в післябіржовій торгівлі сягала $44. Така динаміка стала одним із найпомітніших ринкових дебютів для українського технологічного бізнесу.
Отримані в ході розміщення кошти компанія планує спрямувати на подальшу розробку продукту та розширення команди.
До виходу на біржу Swarmer за два роки залучила майже $20 млн інвестицій від українських та американських фондів. За даними компанії, ці кошти були вкладені у розвиток команди та програмного забезпечення.
У документах до IPO компанія також розкрила прогнозовану виручку на найближчі 12–24 місяці. Йдеться про $16,3 млн за вже підписаними контрактами на ліцензії, інтеграційні послуги та постачання систем, а також ще $16,8 млн за меморандумами з чинними клієнтами. Загалом це становить $33,1 млн потенційного доходу.
Дебют Swarmer відбувається на тлі дедалі більшого інтересу інвесторів до українського оборонного сектору. Розробки, перевірені війною, дедалі частіше виходять за межі внутрішнього ринку. Після загострення на Близькому Сході країни Перської затоки також почали звертатися до українського досвіду протидії дронам типу Shahed.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що український стартап Swarmer, що розробляє «рої дронів», планує вихід на Nasdaq після залучення $15 млн інвестицій.