У лютому 2026 року реальний ВВП України скоротився на 1,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Про це повідомляє пресслужба Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, пов’язуючи спад із руйнуванням і пошкодженням енергетичної, залізничної та іншої критичної інфраструктури внаслідок російських атак дронами та ракетами.
Водночас оцінку падіння економіки в січні експерти дещо поліпшили – до «мінус» 1,0% проти раніше озвучених «мінус» 1,4%.
Найбільше скорочення зафіксовано в енергетичному секторі: виробництво електроенергії та розподіл газу знизилися на 14% через значні пошкодження інфраструктури. Аналогічне падіння спостерігалося у добувній промисловості через перебої у видобутку газу, залізної руди та вугілля, а також у транспортній сфері, яка скоротилася на ті ж 14%.
У переробній промисловості спад був менш глибоким – 7%. Серед причин – атаки, проблеми з доступом до електроенергії, а також призупинення потужностей окремих підприємств, зокрема «АрселорМіттал», через високу вартість електроенергії та запровадження механізму CBAM в ЄС.
Водночас у торгівлі зафіксовано зростання на 2,0%. Його забезпечили вищі доходи роздрібної торгівлі та підвищений попит на пальне, тоді як оптова торгівля продовжила скорочуватися. У будівельній галузі також, імовірно, відбулося незначне зростання, що пояснюється низькою базою порівняння минулого року.
За даними Держстату, за підсумками 2025 року реальний ВВП України зріс на 1,8%. Раніше Інститут економічних досліджень та політичних консультацій також повідомляв про аналогічну оцінку.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що українська економіка в січні скоротилася на 1,4%. Причиною падіння стали масовані удари рф по енергетичній інфраструктурі.