США анонсували запуск програми страхування судноплавства через Ормузьку протоку

За словами очільника американського Мінфіну, рух танкерів у регіоні починає зростати і зростатиме далі в найближчі дні

Фото DR

Міністр фінансів Скотт Бессент заявив, що незабаром стартує американська програма страхування, спрямована на стимулювання проходу танкерів через Ормузьку протоку, що може допомогти відновити значну частину світових поставок нафти і газу.

Про це повідомляє Bloomberg. 

Прогнози Бессента з'явилися через кілька тижнів після того, як Трамп вперше оголосив, що Міжнародна корпорація фінансування розвитку США (DFC) надаватиме страхові гарантії та військово-морський супровід, щоб забезпечити безпечне проходження нафтових танкерів та інших суден через протоку.

За словами міністра, нафтовий ринок «добре забезпечений», а американський уряд вжив заходів, «щоб забезпечити доступність нафти, яка застрягла в морі, для світового ринку». 

Бессент запевнив, що програма морського перестрахування DFC у співпраці з Центральним командування, «незабаром забезпечать вантажовідправникам у регіоні Перської затоки рівень безпеки, якого ніколи раніше не бачили».

Страхування суден все ще можливе, хоча й за дуже високу ціну. За словами головного виконавчого директора Lloyd's of London Патріка Тірнана, компанія продовжуватиме забезпечувати покриття для суден, що проходять протокою. Це свідчить про те, що саме загроза смертельних військових ударів з боку Ірану, а не відсутність страховки, є основною перешкодою для суден, які плавають протокою.

Очільник американського Мінфіну стверджує, що рух танкерів у регіоні Перської затоки починає зростати, і зростатиме далі в найближчі дні.

«Сьогодні ми починаємо бачити все більше і більше руху в Перську затоку та з неї, і це більше, ніж учора, і це – лише початок. Я впевнений, що рух суден продовжуватиме зростати щодня навіть до того, як ми забезпечимо безпеку проток», – сказав він.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Трамп хоче уникнути затяжної війни на Близькому Сході та сподівається покласти край конфлікту з Іраном найближчими тижнями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS