«Ні королям»: у США пройшли багатотисячні мітинги проти політики Трампа

Демонстрації охопили майже всі великі міста Америки, зокрема Нью-Йорк, Вашингтон і Лос-Анджелес

Фото: Reuters/Evelyn Hockstein

28 березня американці знову вийшли на мітинги під гаслом «No Kings» («Ні королям»). Учасники акції виступали проти політики президента Дональда Трампа щодо Ірану, федерального імміграційного законодавства та зростання вартості життя.

Про це повідомляє BBC.

Упродовж дня демонстрації проходили майже в кожному великому місті США, зокрема у Вашингтоні, Лос-Анджелесі та Нью-Йорку – там довелося перекрити кілька вулиць.

Протестувальники тримали опудала Трампа, віцепрезидента Джей Ді Венса та інших посадовців адміністрації, вимагаючи їхнього усунення та арешту.

Протести не обійшлися без інцидентів. За даними Міністерства внутрішньої безпеки (DHS), у Лос-Анджелесі двох людей було заарештовано за напад на федеральних правоохоронців.

У заяві для X було зазначено, що двох офіцерів вдарили цементними блоками та їм надається медична допомога після того, як група, яку вони назвали «1000 бунтівників», оточила Королівську федеральну будівлю та почала кидати предмети в агентів DHS.

Департамент поліції Лос-Анджелеса (LAPD) повідомив про «численні арешти» в інших частинах міста після того, як протестувальники не виконали накази про розгін у районі поблизу федеральної в'язниці.

Арешти також відбулися в Далласі після «незначних сутичок», коли натовп перекрив вулиці та зірвав акцію «Ні королям», повідомляє Reuters.

До антитрапівських мітингів приєдналися Париж, Лондон і Лісабон. Американські емігранти в Європі виступили за імпічмент президента США, називаючи його «фашистом» та «воєнним злочинцем».

Бекграунд. Раніше Mind писав, що наприкінці рейтинг підтримки Трампа серед американців впав до 39%. Це є найнижчим показником за період його другого президентства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS