Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) зафіксував зниження реального ВВП України в березні 2026 року на рівні 0,3%.
Про це повідомляє ІЕД.
За підсумками першого кварталу падіння становило 0,6%, при цьому оцінку за лютий змінено з 1,6% до 0,5%.
Показники в енергетиці та транспортному секторі знизилися. Виробництво електрики та розподіл газу впали на 15%, а додана вартість у транспортній галузі скоротилася на 10%.
Чинниками впливу стали обстріли інфраструктури, вартість пального та обсяги перевезень сировини. У сфері торгівлі показник залишився на рівні 2%.
Інфляція в березні зросла до 7,9%. На динаміку цін вплинули вартість електроенергії для підприємств та нафтопродуктів через ситуацію на Близькому Сході. Зростання цін на непродовольчі товари обмежується поточним рівнем споживчого попиту.
Міжнародні та українські інституції оприлюднили прогнози на кінець 2026 року. МВФ очікує зростання ВВП на 2%, Світовий банк – на 1,2%, НБУ – на 1,8%. Dragon Capital оцінює показник у 1,5%.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що пальне може подорожчати на 16%: у Нацбанку оцінили вплив на показники інфляції. Прогнозують додатковий внесок у зростання споживчих цін на рівні 0,45%.