Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні виступила проти ідеї запрошення путіна на саміт G20, який має відбутися у Маямі наприкінці року.
Джерело. Про це пише United24 Media.
За її словами, нинішня ситуація не передбачає нових кроків назустріч москві з боку Заходу. Навпаки – саме росія, на думку Мелоні, повинна продемонструвати готовність до діалогу.
«Щодо путіна на саміті G20, я вважаю, що зараз ми повинні попросити його зробити кілька кроків вперед, а не робити їх самі», – заявила глава італійського уряду.
Мелоні наголосила, що за останні місяці як США, так і європейські союзники вже неодноразово намагалися налагодити взаємодію з російською стороною.
«Ми та американці, особливо протягом останніх місяців, зробили, скажімо так, кілька кроків назустріч росії, а з їхнього боку ми не побачили стільки кроків у відповідь. Я вважаю, що зараз саме час вимагати їх від росії», – заявила Мелоні.
На цьому тлі питання участі росії в саміті G20 залишається відкритим і політично чутливим. Раніше в москві заявляли, що отримали запрошення на захід «на найвищому рівні».
Представниця рф у G20 Світлана Лукаш зазначила, що американське президентство готується до потенційного приїзду російського лідера.
Водночас Дональд Трамп уточнив, що особисто не надсилав запрошення путіну, хоча припустив, що його присутність могла б бути «корисною» для дипломатичних контактів.