кремль відмовився від будь-яких мирних переговорів, поки Україна не виведе війська з Донбасу

Як стверджує Ушаков, після цього росія припинить бойові дії

фото DR

Будь-які тристоронні переговори у форматі США-Україна-росія є недоцільними, поки Київ не виведе війська з частини Донбасу, яка залишається під контролем України.

Джерело. Про це у четвер заявив помічник президента рф і член переговорної групи Юрій Ушаков, передає російський «Інтерфакс».

«Всі розуміють, зокрема, я б сказав, і українські переговорники, що зараз Києву потрібно зробити лише один серйозний крок, після чого, по-перше, призупиняться військові дії, а по-друге, відкриються перспективи для серйозного обговорення перспектив подальшого довгострокового врегулювання», – сказав він на брифінгу у четвер.

Раніше про те, що Україна має вивести війська із Донбасу для продовження переговорів, заявляв представник кремля Дмітрій Пєсков.

Декілька раундів тристоронніх переговорів про мир в Україні пройшли в лютому-2026 у Женеві. Чергова зустріч у березні не відбулася через початок операції США та Ізраїлю проти Ірану.

 За словами Ушакова, після женевських обговорень контакти щодо України у такому форматі більше не проводилися.

В лютому представники кремля повідомляли Bloomberg, що москва готова вийти із переговорів у разі відмови виконати її вимоги.

Також москва повідомляла про готовність вивести війська із захоплених ділянок Сумської, Харківської та Дніпропетровської областей та заявляла, що не вимагатиме передачі їй інших територій у Херсонській та Запорізькій областях.

Бекграунд. Як повідомлялося, у кремлі готують росіян до «перемоги без перемоги» у війні проти України – путінські чиновники хочуть переписати «цілі СВО», заявляючи, що про «Київ за три дні» ніколи не йшлося.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS