МВФ закликав Україну розширити податкову базу перед переглядом програми на $8,1 млрд

Фонд наголосив на необхідності виведення частини тіньової економіки та збільшення внутрішніх джерел фінансування

Фото: ілюстративне
Представники Міжнародного валютного фонду найближчими тижнями відвідають Україну для оцінки прогресу у впровадженні економічних реформ та розширенні податкової бази в межах кредитної програми на $8,1 млрд.
Про це повідомила речниця МВФ Джулі Козак, передає Reuters.
За її словами, Україні критично важливо збільшувати внутрішні джерела фінансування для покриття “дуже значних” бюджетних потреб поряд із масштабною міжнародною допомогою, яку країна отримує після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.
У МВФ наголосили, що українська влада має розширити податкову базу та вивести частину тіньової економіки у легальний сектор. За оцінками Фонду, частка тіньової економіки в Україні становить близько 45% валового внутрішнього продукту.
Джулі Козак також нагадала, що в межах нової програми співпраці Україна взяла на себе зобов’язання провести комплексні реформи, необхідні як для отримання подальшої міжнародної підтримки, так і для просування до членства в Європейський Союз.
Нова програма МВФ була затверджена у лютому 2026 року, а її черговий перегляд запланований на червень. За його результатами Фонд оцінюватиме виконання Україною погоджених умов та цільових показників.
Як зазначає Reuters, Україна наразі стикається зі складнощами у просуванні низки законодавчих ініціатив щодо розширення податкової бази.
Серед них:
* запровадження ПДВ на дешеві міжнародні посилки;
* введення ПДВ для самозайнятих осіб.
У МВФ підтвердили, що питання змін до системи ПДВ обговорюватимуться під час перегляду програми, однак деталей щодо можливого пом’якшення умов фінансування наразі не надали.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що МВФ найближчими тижнями відвідає Україну для оцінки реформ у межах кредиту на $8,1 млрд. У Фонді наголошують на необхідності розширення податкової бази та виведення з тіні частини економіки, яка становить близько 45% ВВП.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS