Українська оборонна компанія Fire Point представила концепцію пан'європейського антибалістичного комплексу «Фрея».
Про це повідомляє «Оборонка» з посиланням на слова співвласника компанії Дениса Штілермана.
Головна мета проєкту – знизити вартість збиття однієї балістичної цілі до рівня менш ніж $1 млн.
Основою комплексу стане ракета-перехоплювач FP-7.х із композитних матеріалів, яка здатна розвивати швидкість 1500–2000 м/с.
Боєприпас оснастять напівактивною інфрачервоною головкою самонаведення Image Infra-Red, яку планують створювати спільно з німецьким оборонним концерном Diehl Defence (виробником систем IRIS-T).
Перші випробувальні пуски цих ракет відбулися в лютому поточного року.
Для виявлення та наведення на цілі у системі збираються застосовувати передові європейські радари від компаній SAAB, Thales, Hensoldt, Weibel або Leonardo.
Запуск перехоплювачів здійснюватиметься з легкої мобільної установки від Fire Point під керуванням командного пункту Kongsberg FDC.
Інтеграцію «Фреї» в загальну систему ППО України реалізують через натівський протокол Link-16. Перше реальне перехоплення балістичної цілі розробники планують здійснити до кінця 2027 року.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що у Fire Point заявили, що компанію навмисно дискредитують через згадку в «плівках Міндіча». За звітністю, дохід компанії за 2025 рік становив 29,3 млрд грн, що більш ніж у десять разів менше від згаданих сум.