«Де ще в Європі ви знайдете 110 бригад?» - Швеція підтримала вступ України до НАТО

Шведський міністр оборони звернув увагу на масштаби української армії та досвід війни проти росії

Пол Йонсон
фото DR

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що Україна має отримати чітку перспективу членства в НАТО, тому що українська армія та оборонна індустрія не лише відповідають інтересам Альянсу, а й здатні суттєво його посилити.

Джерело. Про це він сказав під час форуму GLOBSEC у Празі.

За словами Йонсона, жодна третя країна не повинна мати права блокувати вступ держав до НАТО, якщо вони виконали всі необхідні критерії.

«Усі країни Європи повинні мати право приєднатися до НАТО, коли вони відповідають вимогам. Не повинно бути нікого, хто накладає вето на це рішення», – наголосив глава Міноборони Швеції.

Шведський міністр також прямо вказав на військову цінність України для Альянсу, звернувши увагу на масштаби української армії та досвід війни проти росії.

«Де ще у Європі ви знайдете 110 бригад? Де ще у Європі ви знайдете такі інновації, які надає Україна? Де ще ви знайдете такі обсяги виробництва?» – заявив Йонсон.

У Стокгольмі вважають, що Україна вже фактично стала одним із ключових елементів європейської безпеки. Йонсон підкреслив, що бойовий досвід ЗСУ, розвиток безпілотних технологій і швидке зростання оборонної промисловості роблять Україну важливим майбутнім союзником для НАТО.

Швеція – не єдина країна, яка відкрито виступає за членство України в Альянсі. Раніше колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявляв, що Київ слід запросити до НАТО ще до завершення війни, аби позбавити кремль можливості нескінченно затягувати конфлікт.

Ще у 2024 році тодішній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг говорив, що «Україна стане членом НАТО» і питання полягає лише в часі.

Водночас усередині Альянсу консенсусу щодо термінів вступу України поки немає. Нинішній генсек НАТО Марк Рютте наприкінці 2025 року визнавав, що частина країн-членів досі не готова підтримати швидке приєднання України.

Попри це, північні і східноєвропейські союзники стоять на позиції, що саме українська армія сьогодні має найбільший бойовий досвід у Європі та вже стала щитом НАТО проти російської агресії.

Бекграунд. Як повідомлялося, НАТО встановить системи захисту від дронів у штаб-квартирі в Брюсселі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS